top of page

Поява другого кошеня у домі

CSC_1345.JPG

Поява кошеня в будинку – дуже важлива подія. Але важливе воно не тільки для людей і самого кошеня, але й для другої тварини, якщо вона вже живе в будинку. Як допомогти адаптуватися до будинку та ситуації обох тварин? Ідеально, якщо обидва кошеня приїхали до вас з одного будинку. Але якщо кошенята від різних заводчиків та різного віку, доведеться трохи попрацювати, щоб адаптація пройшла благополучно.
Дії людини залежать від віку домашнього улюбленця, його місця у будинку та породної приналежності. Однак є основні моменти, які потрібно враховувати перед заселенням будь-якого новачка у квартиру.

Варто окремо відзначити, що перш, ніж знайомити тварин, кошеня, що знову прибуло, рекомендується посадити на 2 тижні на карантин в окреме приміщення. Якщо після зазначеного часу з новим кошеням все добре, тоді можна починати поступово його знайомити зі старожилою.

 

Зручніше починати знайомство, коли новачок у переносці з відчиненими дверцятами. У разі переляку у нього буде куди сховатися. Процедура знайомства зазвичай займає не більше ніж 15 хвилин. Якщо вусатики налаштовані мирно, то переноску відкривають. І тут родичі понюхаються напряму. Однак очевидна агресія з боку одного або одразу двох усатиків стане приводом залишити новачка у переносці на більш довгий час.

 

Не треба насильно витягувати новенького із затишного місця. Йому треба освоїтися та звикнути до сторонніх запахів. Згодом він вийде з укриття і з цікавістю досліджує будинок чи квартиру.

Запланована поява другого кота потребує додаткової підготовки. Так, наявність окремих мисок, підстилок та лотків допоможе уникнути конфліктних ситуацій. Вихованці знатимуть свої предмети побуту і не будуть битися чи лаятися через них.

 

Для того щоб пухнасті сусіди мали менше часу для сварок, треба купити їм іграшки. Не можна давати улюблений м'ячик чи інший предмет першого кота другому. Це призведе до образи і до бажання забрати звичну іграшку. Купуючи цікаву річ одному коту, треба купити таку саму і іншому.

Треба домогтися того, щоб до моменту безпосереднього спілкування обидві тварини вийшли зі стану стресу. У перші дні важлива присутність людини під час контактів.

 

Всі перелічені правила повинні дотримуватися не тільки в перші дні, а й надалі – щоб між пухнастиками не спалахували ревнощі та заздрість.

Миски з водою і кормом найкраще розташовувати в одному приміщенні на відстані не менше півметра один від одного. Кожному коту потрібна окрема миска. Годувати їх треба одночасно, тому що спільний прийом їжі швидше зближує.

 

Хазяїну спочатку доведеться бути присутнім і тримати під контролем поведінку усатиків. Не можна дозволяти їм лізти в чужу тарілку та красти ласі шматочки у сусіда.

 

Як тільки котики звикнуть один до одного, у них із ймовірністю 90% виникне бажання спробувати їжу родича. Після поїдання зі своїх мисок тварини як за командою змінюватимуться тарілками, навіть якщо там абсолютно однакові корми та порції

 

Втрутитися потрібно тільки в тому випадку, якщо один вихованець явно недоїдає через другий - або станом здоров'я тварини їдять різні корми. Якщо ж обидва насичуються і не мають претензій одна до одної, залиште все як є.

Кішки – дуже охайні та гидливі істоти, тому відвідування чужого лотка для них неприйнятне. Кожному улюбленцю доведеться обладнати повний набір для особистої гігієни: лоток із наповнювачем та килимок перед туалетом. Тільки у цьому випадку господар не виявить неприємних сюрпризів у несподіваних місцях.

 

Пізніше, якщо тварини кастровані та дружні, можливе використання й одного лотка – але тоді проблематично постійно його чистити. Оптимальна кількість лоточків для двох котів – 2 чи навіть 3.

Спільні ігри - найкращий варіант того, як подружити кішку, кота і навіть кошеня між собою. Треба приділяти однаково багато часу двом свійським тваринам, грати з ними. Однак у перші дні від спільних ігор варто відмовитись.

 

Починати залучати до ігор другого улюбленця можна після того, як адаптується до нових умов і перестане ховатися в затишних місцях. Коли це трапиться, залежить від індивідуальних особливостей.

 

Спільні ігри зі старожилом мають залучити і нового вусатика. Завдання господаря – організувати забаву так, щоб у ній були задіяні обидва родичі, і ніхто не залишився скривдженим.

Для спільних занять відмінно підійдуть іграшки та пристосування із зоомагазину. Так, вудки, м'ячики та мишки стануть чудовим способом зблизити сусідів. Тільки не можна забирати в однієї тварини предмет, щоб віддати її іншій – у такому разі ревнощі неминучі.

Важливо в період звикання приділяти достатньо уваги обом улюбленцям. Треба побудувати спілкування так, щоб кіт-старож зрозумів свою значущість для власника. Він має відчувати перевагу перед новачком.

 

Перші дні треба часто брати тварину на руки, пестити її. Для запобігання конфліктам не варто віддавати його миски та іграшки іншому мешканцю будинку.

 

Але не можна забувати і про другого котика. Він теж відчуває дискомфорт через зміну обстановки, запахів, появу конкурента. Ласка, терпіння та турбота – основні моменти, завдяки яким обидва коти почуватимуться улюбленими та потрібними.

 

Як подружити між собою кішок у квартирі чи будинку та скільки часу на це знадобиться – залежить від особливостей пухнастих улюбленців. На мирне співіснування впливає породна приналежність, характер, вік та стать тварин. У будь-якому випадку, сильний стрес відчувають обидва: і кіт-старожил, і новачок. Тільки терпіння власника та знання основних способів примирення допоможуть відновити емоційний стан першого та привчити до нової родини другого кошеня.

bottom of page